hej!
jag _tror_ inte att man kan ta bort den helt & hållet...
nån annan kanske vet bättre!
/henrik
6 svar · 208 visningar · startad av Marcus
Någon som vet hur man tar bort namnlisten från ett popup-fönster. Namnlisten är alltså den plats där det står t.ex. "Hemsidans Titel - Microsoft Internet Explorer".
MVH
Marcus
hej!
jag _tror_ inte att man kan ta bort den helt & hållet...
nån annan kanske vet bättre!
/henrik
Om det gick så vore det ju helt vansinnigt korkat, alltså. Hur hade du tänkt dig att man ska flytta ett fönster utan titelrad egentligen?
Chainsaw, det är inte meningen att man ska :-)
Eftersom vissa viktiga ikoner såsom, fönstrets storlek och ikonen för att stänga ner fönstret även finns här så hade det varit sjukt farligt om en webläsare hade stödjat detta.
Tänk er själva hur kul det hade varit om det på en gång popat upp 10 fönster som ex är av något man absolute inte vill läsa eller se som aldrig gick att tabort.
Då hade man nog blivigt lite sne...
Så sant ZreoX. Det verkar som det får bli någon form av layer-lösning av detta istället. :-)
Ett har jag lärt mig under mina år som programmerare (främst och mest för webben) och det är att man kan leda besökare i viss mängd, men när man börjar styra dem, då tappar du genast den kontroll du så mycket eftersträvar.
Bara som en uppföljning (och medhåll) på ChainSaw:s inlägg.