Konto i Java

JavaScript

3 svar · 241 visningar · startad av frecko

Medlem sedan dec. 200010 inlägg
Trådstart#1

Hej.

Någon som vet hur man kan skapa ett konto i Java som man ska kunna skapa ett tomt saldo. Kontot ska också innehålla en sträng som lagrar namnet på kontoinnehavaren. Med kontot ska man också förutom att kunna skapa det, sätta in pengar, ändra på saldot, ta ut pengar samt kolla aktuellt saldo och kontoinnehavare.

Någon som vet något om detta?

Fredrik

Medlem sedan apr. 20007 588 inlägg
#2

Du talar om Java men postar i JavaScript-forumet. Om du verkligen menar Java så kan jag hjälpa dig, om du talar om JavaScript så vill jag inte hjälpa dig ;).

Medlem sedan dec. 200010 inlägg
#3

Jodå jag talar om Java, inte Java Script. Skickade visst in i fel forum.
det vore jättebra om du kunde hjälpa mig med kontot.

Fredrik

Medlem sedan apr. 20007 588 inlägg
#4

Jodå jag talar om Java, inte Java Script. Skickade visst in i fel forum.

Det är lätt hänt, det finns dock en Javakonferens under "OS & Program" så om du postar inlägget där istället så ska jag hjälpa dig. Förklara också gärna lite mer ingående vilka förutsättningar du har. Skall det köras som ett fristående program, webbaserat (jsp/servlets) eller som en applet och ska du använda en databas?

249 ms totalt · 4 externa anrop · v20260731065814-full.d34c6d5a
121 ms — deklarationer (db)
0 ms — hämta statistik (cache)
126 ms — hämta tråd, inlägg och bilagor (db)
120 ms — ändringar (db)