---
title: "Litet källarföretag söker en marknadsförare/säljare"
type: "forum-thread"
url: "https://www.webforum.nu/amne/foretagande/74312-litet-källarföretag-söker-en-marknadsförare-säljare"
topic: "Företagande"
topic_url: "https://www.webforum.nu/amne/foretagande"
author: "marknadsforare"
published: "2003-04-17T11:18:11.000Z"
updated: "2003-04-17T11:40:16.000Z"
replies: 1
views: 285
page: 1
pages: 1
language: "sv-SE"
site: "webForum — webforum.nu"
rights: "Upphovsrätten till varje inlägg tillhör dess författare."
attribution: "Citera som: webForum, https://www.webforum.nu/amne/foretagande/74312-litet-källarföretag-söker-en-marknadsförare-säljare"
---

# Litet källarföretag söker en marknadsförare/säljare

## #1 — marknadsforare, 2003-04-17T11:18Z

Litet källarföretag söker en marknadsförare/säljare

Om du tycker om att marknadsföra produkter och tjänster för att göra folk mer sociala och dessutom att redan i uppstartsskedet börja arbeta i ett företag med stora ambitioner, men med klar koll på pengarna, så kanske vi är rätt för varandra. Vi startar i Älvsjö, Stockholm och verksamheten är såväl distribution av produkter -- nya på svenska marknaden, men de har funnits ett tag i Asien -- och "nästan" ointroducerade telekomtjänster som syftar till att ge användare större valfrihet.

Du är troligen mellan ca 25 o 30, gärna tjej för att hjälpa jämna ut vår könsfördelning (f n 3 killar).

Du bör ha erfarenhet av marknadskontakt med butiker som ska sälja våra konsumentelektroniska produkter och tjänster, liksom att arbeta upp sådan kontakt. Du känner säkert väl till logistiken där runt om.

Erfarenhet från studentkår el liknande är klart meriterande, då just studenter kommer vara viktigaste målgrupp.

Erfarenhet av produktpaketering är plus då dina arbetsuppgifter kommer att bli breda.

Skriv och tala om varför just du kan vara lämpad för detta. Skriv också om hur du helst vill se en anställningsform och när du kan börja.

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/74312

## #2 — Poffe, 2003-04-17T11:40Z

Tråden stängs p.g.a korspostning. Hänvisar till <http://www.webforum.nu/showthread.php?s=&postid=607466#post607466>

Permalänk: https://www.webforum.nu/p/1015539

---

Tråden på webben: https://www.webforum.nu/amne/foretagande/74312-litet-källarföretag-söker-en-marknadsförare-säljare
