Ska göra en liten meny där en ruta ska komma upp och följa musen när man är över knappen, men det vill inte fungera. :l http://mikael.latmask.com/wfflash/site.html - Kolla och se själva, den blå rutan hamnar långt ifrån musen.
http://mikael.latmask.com/wfflash/site.fla - FLA:n. Måste springa iväg från datorn nu så jag har inte riktigt fixat allt och sen är det lite skitkod kvar. Koden ni ska bry er om ligger i det blå mc:t.
Tacksam om nån kan hjälpa mig att få det här att fungera! :)
Anledningen att det hamnar på fel possition är att det tomma clip som kollar musen ska ligga i 0,0 för att det ska bli rätt rellativt.
Jag vet ju inte riktigt vad planen med hela saken är men det går att lösa på enklare vis... tex. så fins ett komando som heter startDrag (eller något liknande) då följer den muspekaren.