Frågan 11 apr. 2004 23:14 #1 Japp, såg precis att på fredag så kommer Tv4 att visa Band of brothers igen. Första avsnittet visas nu på fredag kl 22.25.
Självklart ska man se den igen. Helt underbar. Någon som har hört något nytt om uppföljaren till serien?
oelbal Medlem sedan jan. 2001 4 973 inlägg Varför ska de visa den här förenklade Amerikanska propagandaserien igen? Nej tack! :)
M Mika3l Medlem sedan nov. 2001 8 492 inlägg För att den är bra? :q
Ska bli härligt att dom visar den igen! :)
@nders Medlem sedan juni 2000 32 967 inlägg oelbal, du behöver inte titta på den, jag lovar!!!
Dryden Medlem sedan aug. 2002 18 625 inlägg Trevligt för de som missade den eller bara vill se den igen. För egen del blir det nog DVD-boxen framför TV4. ;)
Förtydligande angående uppföljaren:
Har inte hört/läst mer än det som står på IMDB:s sajt .
C caze Medlem sedan sep. 2001 6 059 inlägg
Dryden skrev:
Trevligt för de som missade den eller bara vill se den igen. För egen del blir det nog DVD-boxen framför TV4. ;)
Har inte hört/läst mer än det som står på IMDB:s sajt .
Håller med, inte har man lust att se den på TV4, ska den ses, ska det göras ordentligt med DVD utgåvan i samlingen ;)
oelbal Medlem sedan jan. 2001 4 973 inlägg
@nders skrev:
oelbal, du behöver inte titta på den, jag lovar!!!
Nej, och du kan inte tvinga mig, även fast jag vet att du så gärna skulle vilja göra det! :bire
:stefan: Medlem sedan apr. 2000 15 687 inlägg Eftersom tråden handlar om serien och vilka som ska se den så kan vi lämna de som INTE ska se den därhän.
oel, vi vet var du står när det gäller filmer som det råkar finnas en amerikansk flagga i. ;)
M Malm Medlem sedan aug. 2002 560 inlägg Woho! Trevligt! Själv har jag inte sett alla avsnitt, så det ska bli skoj. :)
Jag ska se den, men jag stoppar i skivan från boxen istället för att dras med dryyyga reklampauser :p
JAreMANNEN skrev:
Jag ska se den, men jag stoppar i skivan från boxen istället för att dras med dryyyga reklampauser :p
Word! Reklampauserna gör ju att man glömmer vad som har hänt i filmen.. :OO
Quid Medlem sedan juni 2000 6 022 inlägg Re: Band of brothers på 4:an
medialabs skrev:
Någon som har hört något nytt om uppföljaren till serien?
Uppföljare är väl att ta i men den här ska komma
E erka Medlem sedan dec. 1999 6 522 inlägg Är det någon som har amerikanska utgåvan av boxen med DTS-ljud, har själv DD boxen. Någon som har jämfört ljudet mellan de två, är det värt att köpa DTS-boxen (när man är ljudkåt som moi)
UlfT Medlem sedan maj 2001 8 027 inlägg
erka skrev:
Är det någon som har amerikanska utgåvan av boxen med DTS-ljud, har själv DD boxen. Någon som har jämfört ljudet mellan de två, är det värt att köpa DTS-boxen (när man är ljudkåt som moi)
Har inte själv den, men en recensent har faktiskt kommenterat ljudet i denna recension: http://www.dvdforum.nu/recensioner/visarecension.asp?upc=2635992052
så det skulle nog kunna vara värt det.